• Haberler


  Şafak Eyüboğlu’nun ‘’Horona Duran Motifler’’ sergisi 25 Eylül’de Üsküdar, Kalkandere Vakfı’nda!

  Kalkandere Eğitim Sağlık Çevre ve Kültür Vakfı tarafından ev sahipliği yapılan ve Eyüboğlu Vakfı tarafından düzenlenen Şafak Eyüboğlu’nun ‟Horona Duran Motifler’’ isimli kişisel resim sergisi, 25 Eylül 2019’da Kalkandere Vakfı’nın Üsküdar’daki binasında sanatseverlerle buluşuyor.

  Eyüboğlu Vakfı’nın ilk kez sergi düzenleme niteliği taşıması açısından da dikkat çekici olan sergide ressam Şafak Eyüboğlu, bir dizi resim yapıtlarıyla sanat heyecanını izleyicisiyle paylaşacak.

  25 Eylül – 16 Ekim 2019 tarihleri aralığında ziyaret edilebilecek olan ‟Horona Duran Motifler’’ başlıklı sergi, ressam Şafak Eyüboğlu’nun akrilik boya ile desenlediği kendine özgü resimlerinden oluşuyor.

  Yazar-Yönetmen Yeşim Eyüboğlu, 2010 yılında basında çıkan bir yazısında der ki: ‟Şafak Eyüboğlu’nun fırçasında beliren gelenek/motif, modernitenin /şimdi’nin arzularına yanıt vermek telâşında değildir. Geleneğe güzelleme yapmadığı gibi, ne idealist ne de gerçekçi âlemlere uygunluk için, Eyüboğlu motifleri baskı altında tutulmazlar. Kullanıma elverişli olmak üzere hazırlık yapmamışlardır. Asrî süsle(n)me malzemeleriyle aynanın karşısına da geçmiş değillerdir. Şafak Eyüboğlu’nun sahnesi, zamanın akmasına öfkelenmeyen/hayıflanmayan oksitlenmiş motifler üzerinden vaatlerde bulun(a)mayan bir sahnedir. Motif’in akademik korumacılık, ölçümcülük ve çoğaltımla elde edilen düzenli ordusunun yerine şimdi sahnede anti akademik, korunmasız ve örgütsüz TEKLİK’ler halindedir motif… Ne söylediği tam olarak işitilmeyen… İmkânsız Motif!”.

  Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun oğlu Mehmet Hamdi Eyüboğlu’nun bir söylemi ise: ‟Şafak Eyüboğlu üzerine birkaç söz... Eyüboğlu soyadını taşıyan sanatçılara baktığımızda birkaç ortak yönleri dikkat çeker. Bu sanatçılar yaptıkları işi çok ciddiye alırlar, bu bir. İkinci yönleri ise çok çalışkan ve üretken olmalarıdır. Bedri Rahmi, Eren Eyüboğlu, Sabahattin Eyüboğlu, İsmet Zeki Eyüboğlu ve Kemal Eyüboğlu insan olarak ve yapıtları incelendiğinde bu ögeler irdelenebilir. Şafak Eyüboğlu resimlerindeki renk tasasını, renk duyarlılığını çok sevdim ve heyecanlandım. Şafak Eyüboğlu, Eyüboğlu sanatçılar dizisinin son halkasıdır. Resimlerini gidin görün ve renkleri bu kadar iyi bağdaştıran bir sanatçının tadını çıkartın”.
  Şafak Eyüboğlu (1966-İstanbul)

  Ressam Şafak Eyüboğlu, akademik eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi/Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü’nde 1991 yılında tamamladı. 2002 Soyut Ataklar I, 2005 Soyut Ataklar II ve 2006 Renk Derinde, 2010 İmkânsız Motif isimleriyle gerçekleşen kişisel sergileri dışında pek çok karma sergiye resimleriyle katkıda bulundu.

  Sergi: Şafak Eyüboğlu - ‟Horona Duran Motifler’’
  Tarih: 25 Eylül – 16 Ekim 2019
  Adres: Kalkandere Eğitim Sağlık Çevre ve Kültür Vakfı
  Mimar Sinan Mahallesi, Doğancılar Caddesi No:5, Kat:3, Üsküdar-İstanbul
  İrtibat telefonu: (0216) 310 84 22

  Kalkandere Eğitim Sağlık Çevre ve Kültür Vakfı: 1998 yılında kurulmuş olup Rize’nin Kalkandere İlçesine mensup akrabaların tanışması, kaynaşması, maddi – manevi gelişmesi ve gelecek nesil Kalkanderelilere hemşerilik bilincinin aşılanması için çeşitli faaliyetler icra ederken; Kalkandereli öğrencilere her eğitim öğretim döneminde ciddi burs ve kırtasiye malzemesi yardımı yaparak eğitimlerine katkıda bulunur. 0216 391 46 28
  Eyüboğlu Vakfı: 1996 yılında kurulmuş olup Eyüboğlu ailesinin yetiştirdiği ve topluma mal olmuş değerlerin gelecek nesillere tanıtılması, sanat ve kültüre destek verilmesi, Eyüboğlu ailesi mensuplarının ve aile bağlarının gelişimi gibi hedefler doğrultusunda Eyüboğlu Gençlerine Burs desteği gibi çeşitli çalışmalar yapar. 0534 060 17 31

  NECMETTİN KARADUMAN vefatının 2.yıldönümünde Anma Buluşması

  1983/1987 arası 14. TBMM Başkanı, 17/18 Dönem Trabzon Milletvekili, Emekli Vali, Trabzon Araştırmaları Merkezi Vakfı (TAMEV) kurucu başkanı değerli büyüğümüz NECMETTİN KARADUMAN vefatının 2.yıldönümünde 22 Haziran cumartesi günü saat 11.30’da Karacaahmet mezarlığı Şakirin camii yanındaki kabri başında anılacaktır. Anma buluşması Beylerbeyi Trabzon Kültür Derneği’nde saat 12:30’da öğle yemeği ile son bulacaktır. Tüm sevenlerine duyurulur.

  GENEL KURUL DUYURUSU

  Vakfımız Olağan Genel Kurul Toplantısı Yer : Trabzon Kültür Derneği Lokali Fıstıklı Mescit Sokak No:5 Beylerbeyi, İstanbul Tarih : 25 . Mayıs . 2019 , Cumartesi , saat 14.00 Çoğunluk sağlanamadığı takdirde, bir hafta sonra aynı yer ve saatte ikinci toplantı yapılacak ve katılanların çoğunluğu ile karar alınacaktır. Bilgilerinizi ve katılımınızı rica ederiz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.

  GENEL KURUL DUYURUSU

  Vakfımız Olağan Genel Kurul Toplantısı Yer : Trabzon Kültür Derneği Lokali Fıstıklı Mescit Sokak No:5 Beylerbeyi, İstanbul Tarih : 25 . Mayıs . 2019 , Cumartesi , saat 14.00 Çoğunluk sağlanamadığı takdirde, bir hafta sonra aynı yer ve saatte ikinci toplantı yapılacak ve katılanların çoğunluğu ile karar alınacaktır. Bilgilerinizi ve katılımınızı rica ederiz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.

  Vakfımızın Kurucular Kurulu Olağan Toplantısı 16.12.2017 tarihinde yapıldı.

  Kurul toplantısında, Vakıf Senedinde değişiklikler görüşüldü ve onaylandı
产后丰胸精油哪种好,首先妈妈们要注意丰胸产品,在产后的时候妈妈们月经第一次来的时候应该是妈妈们丰胸的最佳时期丰胸酒酿蛋,主要要是是因为在这几天的时候妈妈的乳房是分泌最多的时候丰胸方法,同时也是乳房脂肪变多变大的最好的时候,所以在这段时间可以多用些,可以试试一天使用两次左右,但也要注意产品质量呢丰胸食物